Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

KPSS'de Kısmi İptal!

YazarMesaj
Admin
Yönetici
Yönetici
Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 2349
<b>Rep Gücü</b> Rep Gücü : 12100
<b>Kayıt tarihi</b> Kayıt tarihi : 08/06/10
<b>Yaş</b> Yaş : 29
<b>Nerden</b> Nerden : Rüzgar Forum =)
<b>Uyarı</b> Uyarı : Uyarı Yok

KPSS'de Kısmi İptal! Empty
MesajKonu: KPSS'de Kısmi İptal!   KPSS'de Kısmi İptal! 27316010C.tesi Eyl. 18, 2010 11:54 am

Kamu Personeli Seçme Sınavı Eğitim Bilimleri Testi, 'sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatiyle' iptal edildi.

Şaibeli sınavı iptal eden ÖSYM kararı yazılı açıklama ile duyurdu. Açıklamada, '10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının (KPSS-Lisans) Eğitim Bilimleri Testi, sınav sürecinde bazı usulsüzlüklerin meydana geldiği kanaatine varıldığından, telafisi mümkün olmayan zararların ortaya çıkmasını engellemek için iptal edilmiştir" denildi.

SıNAVA YENi BAŞVURU ALıNMAYACAK

ÖSYM tarafından 10 Temmuz 2010 tarihinde yapılan sınava, yaklaşık 280 bin öğretmen adayı girmişti. Öğretmen açığı nedeniyle bu yıl içinde en erken tarihte yapılacak sınav için yeni başvuru alınmayacak. Sınava sadece 10 Temmuz'da yapılan KPSS'ye girenler katılacak.

Sınav sorularının sınavdan önce sızdırıldığı iddialarına yönelik Devlet Denetleme Kurulu, YÖK Denetleme Kurulu ile Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmış, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan ÖSYM'de incelemelerde bulunmuştu.

Şaibeli KPSS Ağustos ayı sonunda yapılması gereken 30 bin öğretmen atamasının da ertelenmesine neden oldu.

Okulların açılmasına kısa bir süre kala yaşanan bu sorun nedeniyle ciddi öğretmen açığı yaşanacağı için ÖSYM savcılık soruşturmasının tamamlanmasını beklemeden iptal kararı aldı.

Yeni sınav takviminin önümüzdeki günlerde belirleneceği öğrenildi.
http://ruzgar.eniyiforum.org

KPSS'de Kısmi İptal!
1 sayfadaki 1 sayfası